A webhely Google-cookie-k segítségével nyújtja a szolgáltatásokat, szabja személyre a hirdetéseket és elemzi a forgalmat. Emellett a felhasználási adatokhoz a Google is hozzáférhet. A webhely használatával elfogadja a cookie-k használatát.
Elfogadom

Ne vegye a szívére! Inkább vigyázzon rá!

Ne vegye a szívére! Inkább vigyázzon rá!

2000 óta a világon mindenütt egy azon napon, szeptember utolsó vasárnapján rendezik meg a Szív világnapját a Szív Világszövetségének (WHF) kezdeményezésére. Ezen a napon a szív- és érrendszeri betegségek növekvő gyakoriságára, az egészséges életmód fontosságára hívják fel a figyelmet világszerte és a megelőzés érdekében a mindennapi életben is alkalmazható tanácsokkal látják el az érdeklődőket.

Fontosnak érezzük, hogy mi is felhívjuk olvasóink és vásárlóink figyelmét a szív és érrendszeri betegségek megelőzhetőségére és kezelhetőségére, támogatva a Szívünk Napja kezdeményezést. 

Napjainkban a fejlett országok népességének fele hal meg szív- és érrendszeri betegségekbe, írja a WEBBeteg egészségügyi portál. Magyarországon szintén ez az egyik leggyakoribb betegség, mely a korai halálozás egyik legjellemzőbb válfaja. Fontos azonban kiemelni, hogy kellő odafigyeléssel és életmódbeli változtatásokkal a tünetek és a betegség is megelőzhető.  

De milyen betegségekről van itt szó pontosan?

Ha kardiovaszkuláris betegségekről hallunk, általában a magas vérnyomás, a szívinfarktus, vagy a stroke, melyek egyből eszünkbe juthatnak, viszont ennél jóval bővebb ezen problémák köre. A WEBBeteg összegyűjtött néhány kiemelkedőt, közülük:

Hogyan lehet megelőzni a problémát, vagy csökkenteni a szövődmények kockázatát?

Napjainkig a szív- és érrendszeri betegségeknek közel 300 rizikófaktorát határozták meg, melyek szerepet játszhatnak ezen egészségügyi problémák kialakulásában, valamint szövődményeik száma sem elhanyagolható mértékű. Nagyon fontos tehát a prevenció, melyet a Szívünk napja rendezvények is hivatottak hangsúlyozni.

Tanulmányok szerint, ha az alábbi 9 tényezőre odafigyelünk, melyek életmódváltással, vagy gyógyszeres kezeléssel kordában tarthatók, a szívinfarktus kockázata jelentős mértékben csökkenthető:

  • dyslipidaemia (a lipidek [zsírok] normálisnál magasabb szintje a vérben),
  • dohányzás,
  • cukorbetegség,
  • magas vérnyomás,
  • haskörfogat,
  • alkohol fogyasztás,
  • sportolás,
  • gyümölcsfogyasztás,
  • pszichoszociális tényezők.

A fentebbiekben felsoroltak szerint, ha többet mozgunk, egészségesebben táplálkozunk, elhagyjuk egészségkárosító szokásainkat és a lehetőségekhez mérten kerüljük a stresszt, máris sokat tettünk egészségünkért. Nem utolsó sorban gyermekeink számára is pozitív példával szolgálhatunk, hisz a korai években látott és megtanult helyes életviteli szokások segítségével ugyanis gyermekeink egészséges fiatalokká, egészséges felnőttekké válhatnak.

Ne habozzon tehát! Mutasson példát, válassza a szívbarát életmódot, vigyázzon a egészségére!

 

Tartalomhoz tartozó címkék: hír
blog comments powered by Disqus